Tobruk

Napsali o nás

Pirátské DVD Tobruku z Indonésie láká na střílečku z pralesa. Podívejte se

Místo pouště džungle, místo napětí přeplácaná hollywoodská bojovka. Tak vypadá obal pirátského DVD s válečným Tobrukem režiséra, scenáristy a producenta Václava Marhoula. "Měl bych být naštvaný, ale ten obal je tak bizarní, že když jsem ho viděl, hystericky jsem se smál," řekl iDNES.cz.

Marhoulův Tobruk na DVDPřestože se české DVD ve výpravné trojdiskové edici dostalo na český trh teprve koncem dubna, v Indonésii se objevilo už se čtrnáctidenním zpožděním.

"Má žena je původem z Indonésie. Přes jejího tatínka se nám podařilo získat i obrázek přebalu DVD, které se dá běžně koupit v Jakartě," popsal Marhoul cestu obrázku do Česka.

"Je absurdní, že mi ukradnou film zrovna do Indonésie. A ta obálka? Ta je na tom nejlepší! Měl bych být naštvaný, ale ten obal je tak bizarní, že když jsem ho viděl poprvé, hystericky jsem se smál," řekl Marhoul do telefonu a začal se opět hlubokým hlasem hihňat.

Marhoul nafoukl Tobruk na „hollywoodské“ DVD s třemi disky

Tak "vypiplané" DVD ještě na trhu nebylo. Respektive určitě ne ve spojení s českým filmem. Válečný film Václava Marhoula Tobruk vychází na DVD v trojdiskové edici a vybavený takovým množstvím originálních bonusů, že by mu mohl závidět i leckterý hollywoodský trhák. Portál iDNES.cz nabízí ukázku.

Přestože je obrázek obsahově zcela "mimo mísu", jména účinkujících jsou na něm uvedena správně. Snímek zřejmě někdo stáhl, vypálil a uvedl v indonéské verzi.

Odhadnout, kolik nosičů se v Indonésii pohybuje, se Marhoul zprvu bál. "V Indonésii žije na 400 milionů obyvatel. Když o tom tak přemýšlím, navíc s ohledem na ten skvělý obal, tipnul bych si, že takových 20 milionů DVD vylisovali," prohlásil.

Návrh iDNES.cz, zda by Tobruk s tímto obrázkem nemohl v limitované edici vyjít i v Česku, režisér okamžitě zavrhl. "Tady by to neprošlo. V Česku se nelže," poznamenal Marhoul a poté se rozesmál. O lžích ví své.

Nepravdy a přehánění přímo prezidenta Václava Klause Marhoula spolu s výtvarníkem Davidem Černým a režisérem Petrem Zelenkou vedly k uspořádání protestní akce Pačemu (rusky proč). Na ní by měli čeští umělci předat kanceláři hlavy státu dvanáct dotazů týkajících se jejího vnitrostátního i mezinárodního politického vystupování.

iDnes.cz | 20. 05. 2009 | http://kultura.idnes.cz/piratske-dvd-tobruku-z-indonesie-laka-na-strilecku-z-pralesa-podivejte-se-1l9-/filmvideo.asp?c=A090520_155706_filmvideo_jaz

zpět >>